ekşi sözlük

Adres

Fiyat (düşük - yüksek)

Yaş

Cinsiyet

Satılık Alabay (Alabai)

Alabay Hakkında Bilgiler


Asya kökenli bir köpek cinsi olan satılık alabay güçlü ve cesur yapısı sayesinde ayrıca çoban köpeği listesinde de yer alıyor. Eğitilebilir bir köpek cinsi olan alabay, eğitildikten sonra çocuklar ile ve çevre ile kusursuz bir uyum içerisinde olabiliyor. Sahip olduğu birçok özellikler sayesinde en çok tercih edilen köpek türlerinden olan alabay, tarihinde ayrıca savaş köpeği olarak da kullanılmıştır.

Alabay Köpek Cinsi Tarihi


Tarihi oldukça eskiye dayanan alabay fiyatları köpek cinsi 4000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Ayrıca, alabay köpek ırkının ilk üyelerinin ise Tibet bölgesinde yaşadığı öngörülüyor. Bugün ise, özellikle de Türkmenistan, Gürcistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Tacikistan gibi Asya ülkelerinde bekçi ve çoban köpeği statüsünde alabay köpek cinsi ile karşılaşmak mümkün olabiliyor.
Alabay köpek ırkı, tarihte Moğol seferlerinde orduya destek amaçlı olarak savaşlarda tercih edilmiştir. Asya bölgesi haricinde diğer bölgelerde pek görülmeyen alabay köpek ırkı sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde düşük oranda da olsa görülebiliyor.

Alabay Köpek Cinsi Özellikler


Erkek alabay köpekler 78 santimetrelik boy oranına ulaşabiliyorken, bu oran dişilerde ise 69 santimetreyi bulabiliyor. Alabay köpek türü vücut ağırlığı ise erkeklerde 79 kg ve dişilerde ise 65 kg oranına kadar çıkabiliyor. Birçok köpek ırklarına oranla farklı bir vücut yapısına sahip olan alabay köpek ırkının erişebileceği bir ağırlık limiti ise söz konusu değildir. Alabay köpek cinsi normal zamanlarda yaşam süreci ise 12 ila 14 yıl aralığında yer alabilir alabay ilanları köpek türü özellikle yaşam şartları güç olduğu bölgelerde 10 yıla kadar yaşayabilir.

Alabay Köpek Cinsi Satın Alma


Zeki, çevik ve tetikte hazır bekleyebilme karakteristik yapısına sahip olan alabay köpek cinsi satın almak istendiğinde garantili dahilinde ve ekonomik fiyat tarifesi üzerinden alabay köpek cinsi satışı yapan firma web sitesi ziyaret edilebilir.
Aramanızın sonucunda 0 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriAlabay (Alabai)x
can dostum
  İlan Başlığı YaşCinsiyet Fiyat İlan Tarihi İl / İlçe