ekşi sözlük

Adres

Fiyat (düşük - yüksek)

Yaş

Cinsiyet

Satılık Morkie

Morkie Hakkında Bilgiler


Küçük boy köpek ırkı listesinde yer alan satılık morkie sahip olduğu pek çok özellikler sayesinde en çok tercih edilen süs köpekleri arasında yer alıyor. Şirin ve sempatik bir yapıya sahip olan morkie köpek ırkı apartman ortamı ile uyum sağlayabilir. Amerika Birleşik Devletleri kökenli olan morkie köpek ırkı ayrıca Türkiye'de de en çok satılan köpek ırkları arasında bulunuyor.

Morkie Köpek Cinsi Özellikleri


Ekonomik fiyata sahip olan morkie fiyatları morkie köpek cinsi son derece sevecen, cesur, insan canlısı, tatlı, oyun sever bir yapıya sahiptir. Morkie, şekerleme için özellikle kanepe veya koltuk üzerinde uyumaktan ve insanların kendisi ile yakından ilgilenmesinden hoşlanır.
Morkie köpek cinsi özellikle de erken dönemlerde gerekli eğitimleri almalıdır. Biraz inatçı bir karaktere sahip olan morkieler bu sebeple eğitimleri sabırla gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bazı morkielerin eğitimleri biraz daha güç olabildiğinden ayrıca tuvalet eğitimi de sunulması gerekebilir.
Morkie köpek cinsinin tüyleri ise ince, düz ve yumuşak yapıda olur, genel anlamda tüyleri uzun yapılı ve siyah, beyaz, bronz, beyazın karışımından koyu renk tonundan birden çok renk tonuna sahip olabilir.

Morkie Bakımı


Morkieler nazik bir yapıya sahip olduğundan morkie ilanları günlük olarak gerekli bakımı yapılmalıdır. Tüylerinin yumuşaklığını koruması ve birbirine karışmaması için günlük düzenli bir şekilde taranmalıdır. Morkielerde ayrıca gerek duyulması halinde banyo yapılmalı ve ciltte hafif düzeyli reaksiyonların önlenmesi açısından hafif kıvamlı şampuanlar tercih edilmelidir.

Morkie Karakter Yapısı


Morkie, aynı ortam içerisinde beraberce büyüdüğü diğer köpek cinsleri ve insanlar ile kusursuz bir uyum içerisinde olur. Özellikle uzun süreçli olarak yalnız bırakılması durumunda çevreye rahatsızlık verebilecek düzeyde ve uzun süreçli olarak havlayabilir. Morkie, özellikle aile fertleri ile birlikte zaman geçirmekten oldukça hoşlanır, fakat yabancı insanlara karşı kuşkucu davranış sergileyebilir ve olumsuz bir durumda aile fertleri ile iletişim kurabilir.
Aramanızın sonucunda 2 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriMorkiex
can dostum
  İlan Başlığı YaşCinsiyet Fiyat İlan Tarihi İl / İlçe
TERRİER YAVRULAR 2 AylıkErkek ve Dişi Görüşülür TL 15 Ocak 2020 İzmir / Bornova
TERRİER YAVRULAR 2 AylıkErkek ve Dişi Görüşülür TL 15 Ocak 2020 İzmir / Bornova